Підрядник "Енергоатома" вдвічі завищив ціни на бетон для будівництва комплексу переробки відходів за 170 мільйонів

аэс,хмельницкий,хаэс

Відокремлений підрозділ "Атомпроектінжиніринг" держпідприємства "НАЕК " Енергоатом " 24 серпня уклав угоду з ТОВ "Атоммонтажсервіс" на будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС за 168,26 млн₴

Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на дані у системі Prozorro.

За умовами угоди, до кінця року потрібно виконати закриття теплового контуру з монтажем основного устаткування блоку переробки радіоактивних відходів на ХАЕС.

Роботи закупили без проведення відкритих торгів, пояснивши це відсутністю конкуренції з технічних причин. Проте кошторисну документацію все ж оприлюднили.

Найбільша сума у 39,85 млн грн піде на просторові каркаси з невідомими характеристиками по 205 тис. грн за тонну. Ще 30,94 млн грн відведено на щити опалубки по 7 266-8 680 грн за кв. м, про які також немає додаткової інформації.

Однак у підсумковій відомості ресурсів є й інші позиції, ціни на які можна порівняти з ринковими. Зокрема, готові бетонні суміші. Причому однакові види враховані по різних цінах.

Наприклад, основний обсяг бетону В30 М400 крупністю заповнювача більше 40 мм на 7,89 млн грн придбають по 4 097 грн за кубометр. Вартість доставки на 30 км і складські витрати вказані окремо – 618 грн і 94 грн за кубометр.

Поряд у тому ж кошторисі такий бетон коштує вже вдвічі дорожче – 8 300 грн за кубометр, проте у стовпчиках вартості доставки та складських витрат стоять прочерки. Це може означати або виробництво суміші на місці, або включення вартості доставки на невідому відстань і складських витрат у відпускну ціну.

Або ж навпаки: основний обсяг бетону В30 М400 крупністю заповнювача 10-20 мм на 3 млн грн зазначено по 8 241 грн за кубометр із прочерками у стовпчиках вартості доставки та складських витрат, а ще трохи на 30 тис. грн – по чистій відпускній ціні 4 157 грн/куб. м.

У будь-якому випадку всі ці ціни значно вищі від ринкових. Рівненський виробник "Захід-Авто Бетон" у серпні пропонував бетони В30 М400 класу П3 за легкоукладальністю по 2 840 грн за кубометр і класу П4 (під бетононасос) по 3 015 грн за кубометр. У серпневому прайс-листі київської групи "Ковальська" бетони В30 для будівництва і підлог вказані по 3 168-3 624 грн за кубометр, а для відкритих майданчиків і доріг – по 4 248₴

Читайте також: "Енергоатом" заборгував "Антонову" 90 мільйонів за доставку подарованої США газотурбінної установки

Крім того, нещодавно "Укренерго" оприлюднило ціни матеріалів у проектах із будівництва захисту від "шахедів" на електричних підстанціях по Україні. У них міцніший бетон С32/40 (це відповідає класу В40, який відсутній в "Енергоатома") врахований по 3 900 грн за кубометр.

Гарячекатана арматурна сталь класу А-1 обійдеться "Енергоатому" у 60-63 тис. грн за тонну, а класу А-ІІІ – у 57-70 тис. грн за тонну. У стовпчиках вартості доставки та складських витрат переважно теж прочерки. В "Укренерго" гарячекатана арматурна сталь класу А-ІІІ була врахована по ціні 36 570 грн/т.

"Атоммонтажсервіс" із міста Нетішин Хмельницької області належить Володимиру Вознюку та депутату Нетішинської міськради і голові фракції "Батьківщини" Сергію Вознюку. Раніше компанія приходила на тендери "Енергоатома" із продукцію ВАТ "СвердНДІхіммаш" із групи "Атоменергомаш" зі складу російського державного концерну "Росатом".

Також "Атоммонтажсервіс" був субпідрядником угорської компанії EVIG Mérnök-Vállalkozói Kft, яка постачала "Енергоатому" продукцію угорської компанії Ganz Engineering es Energetikai Gepgyarto Kft зі складу того ж держконцерну "Росатом".

Загалом із 2016 року "Атоммонтажсервіс" отримав державних підрядів виключно в "Енергоатома" та підрозділів Нетішинської міської ради на суму 2,27 млрд₴




Новости
Интересно
Экспертно
ЗCУ повідомили про групу російських безпілотників на Сумщині
ЗCУ повідомили про групу російських безпілотників на Сумщині
Після обстрілу Одеси під завалами перебувають двоє людей, - ОВА
Після обстрілу Одеси під завалами перебувають двоє людей, - ОВА
Українські воїни знищили танк окупантів за 2,5 млн доларів
Українські воїни знищили танк окупантів за 2,5 млн доларів
Рекордно в 11 разів більше, ніж торік: Прибуток українських банків із початку року досяг 95 мільярдів
Рекордно в 11 разів більше, ніж торік: Прибуток українських банків із початку року досяг 95 мільярдів
Теги