Trekk

Вчені: за останні 50 років популяція пінгвінів в Антарктиді скоротилася на понад 75% - Подробиці

Подія: У деяких районах Антарктиди кількість пінгвінів за останні півстоліття скоротилася на понад 75%. До такого висновку дійшли американські вчені.

Об этом сообщает Роспрес


Деталі: Цього року науковці перевірили кілька колоній антарктичних пінгвінів на острові Елефант, усюди вони відзначили скорочення популяції. Якщо під час попередньої перевірки, яку провели у 1971 році, науковці нарахували 122 тис. 550 пар пінгвінів у всіх колоніях, то тепер їхня кількість становить лиш 52 тис. 786 пар, тобто практично на 60% менше. Найбільше зниження — 77% — зафіксували у колонії, відомій як Chinstrap Camp.


За словами науковців, антарктичним пінгвінам бракує їжі. Через кліматичні зміни скоротилася кількість морської криги, а вода в океанах стала теплішою. Це призвело до зменшення кількості крилю — головного компонента у раціоні цих птахів. За кілька днів до публікації цього дослідження в Антарктиді зафіксували найвищу температуру повітря, 6 лютого стовпчики термометра тут піднялися до 18,3 за Цельсієм.


За ще однією версією, птахи гинуть через бактерії, які привозять туристи. Щороку Антарктиду відвідують майже 40 000 туристів. Науковці кажуть, деякі людські вірусні захворювання провокують у пінгвінів харчове отруєння, яке може призвести до їхньої загибелі.


Коментарі: "Такі значні скорочення кількості пінгвінів говорять про те, що екосистема Південного океану принципово змінилася за останні 50 років", — цитує CNN Хезер Дж. Лінч, доцентку кафедри екології та еволюції Державного університету Нью-Йорка у Стоні-Брук.


За словами вчених, той факт, що ці ці зміни уже відобразилися на харчовому ланцюгу настільки, що дійшли до пінгвінів, має насторожити. Адже інші тварини материка також можуть опинитися перед загрозою зникнення. Досі вчені не передбачали, що зміна клімату матиме настільки швидкі і катастрофічні наслідки для колоній пінгвінів.


Що було раніше: Італійські вчені встановили, що стиль "мовлення" африканських пінгвінів подібний на людську мову. Для спілкування птахи використовують "склади", за допомогою яких вони утворюють довгі та короткі слова. До таких висновків науковці дійшли, прослухавши прослухавши 590 "шлюбних пісень" пінгвінів.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/vcheni-za-ostanni-50-rokiv-populyatsiya-pingviniv-v-antarktidi-skorotilasya-na-ponad-75”