Trekk

НКРЕКП має не добивати український бізнес, а зайнятися махінаціями на енергоринку – нардеп

Олексій Гончаренко: Помітьте: трейдери продовжують сидіти на своїх стільцях і заробляти мільярди

НКРЕКП має заборонити махінації на енергоринку, а не знищувати бізнес підвищенням тарифів на передання електроенергії. Про це написав народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко на своїй сторінці у Facebook.

Об этом сообщает Незыгарь

За словами депутата, проблеми заборгованості на енергоринку регулятор має вирішити завдяки зупиненню махінацій і корупційних схем, а не черговим підвищенням тарифів на передання електроенергії, що доб’є бізнес і вдарить по населенню.

"Спочатку НКРЕКП відкриває численні дірки, аби трейдери, які мають в активах тільки стіл і стілець, заробляли мільярди гривень на електроенергії, яку виробляє державний "Енергоатом". Покриває корупційні оборудки із закупівлі струму "Укрзалізницею", про які я повідомляв ще восени. Потім вони драматично дивуються, а звідки такі борги в "Енергоатому" й окупованого [бізнесменом Ігорем] Коломойським "Центренерго", чому це не вистачає грошей на виплати вітряним і сонячним станціям. А потім – перекладають свої борги на плечі споживачів. Помітьте: трейдери продовжують сидіти на своїх стільцях і заробляти мільярди", – написав Гончаренко.

Він наголосив, що підвищення тарифів на електроенергію призведе до знищення бізнесу і зубожіння населення, яке урешті-решт заплатить за це з власної кишені, купуючи товари та послуги.

"Бізнес, особливо малі підприємства, можуть і не витримати чергового зростання тарифів. Вони почнуть закриватися і звільняти персонал. А ціни на товари і послуги зростуть не тільки для бізнесу, але і для кожного українця", – написав Гончаренко.


https://www.facebook.com/alexeygoncharenko/posts/3558706954168516

НЕК "Укренерго" пропонує з 1 листопада підвищити тариф на транспортування електроенергії з 240,23 грн/МВт-год до 313,07 грн/МВт-год, тобто на 30%.

Попереднє підвищення тарифу на передання електроенергії НЕК "Укренерго" відбулося з 1 серпня. Тоді НКРЕКП підвищила тариф на 54,6% – із 155,4 до 240,23 грн/МВт-год.

Зростання тарифів на передання, диспетчерське управління і розподіл електроенергії стане додатковим негативним фактором для втрати конкурентоспроможності промислової продукції українських виробників як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, заявили 9 липня у Федерації роботодавців України.

Народний депутат від "Батьківщини", голова профспілки шахтарів Михайло Волинець заявив, що якщо тарифи на електроенергію зростуть, шахти почнуть закривати, писав "Обозреватель".

Експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський у коментарі "Главкому" зазначив, що в період коронакризи влада має підтримати бізнес та населення й установити мораторій на підвищення тарифів на електроенергію.

Нардепка від "Слуги народу" Людмила Буймістер повідомила, що проблему заборгованості на енергоринку буде вирішено без підвищення тарифів на електроенергію, писало видання "Сьогодні". Зокрема завдяки ухваленню законопроєкту "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" щодо підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" (№4151), яким запропоновано випустити ОВДП на 19,6 млрд грн для погашення в четвертому кварталі 2020 року боргу перед виробниками "зеленої" енергії.

За даними із судових реєстрів, уже більше ніж 50 компаній, які інвестували в будівництво об’єктів поновної енергетики, подали позови до ДП "Гарантований покупець", щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 630 млн₴ Перші суди інвестори вже почали вигравати, писало видання "Сьогодні".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/nkreku-povinna-ne-dobivati-ukrajinskij-biznes-a-zajnjatisja-mahinatsijami-na-energorinku-nardep-1524610.html”